Letní škola “Viking Mythology and Religion”

1425793_10152019352726251_722825114_nRád bych Vás informoval o letní škole vikinské mytologie a náboženství, která se právě koná (od 16. do 31. července 2014) na univerzitě v dánském Århusu. Oficiální pozvánku můžete nalézt zde.

Zhruba čtyřicet studentů bakalářských a magisterských studií si během čtrnácti dní vyslechnou přednášky světových odborníků, mezi které patří Margaret Clunies Ross (Sydney), Judith Jesch (Nottingham), Steven A. Mitchell (Harvard), Jens Peter Schjødt (Århus), Luke John Murphy (Århus), Mathias Nordvig (Århus), Rolf Stavnem (Århus) a Jiří Starý (Praha), který vystoupí s příspěvkem o staroseverském osudu v mytologii a literatuře.

Pro studenty je připraven bohatý kulturní program, například plavba na lodi s vyprávěním o dějinách Århusu či návštěva vikinského festivalu v Moesgårdu. Hlavní náplní školy je však studium (program a doporučená literatura zde), které bude zakončeno zkouškou (nároky na studenty zde).

Pro potřeby studentů byly založeny také dvě skupiny na Facebooku (zde a zde). Ústav vikinských a staroseverských studií na Univerzitě v Århusu pořádá  podobné lepší školy každoročně a studenti si program nemohou vynachválit. Na druhou stranu je však pravda, že ne-studenty vyjde studium poměrně draho (řádově v tisících).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *