Sponzoring – Sponsorship

Tvorba obsahu těchto stránek mi zabírá veškerý volný čas, a proto budu rád za jakoukoli formu podpory nebo propagace, která by dala tomuto projektu smysl.

Pokud spravujete vlastní webové stránky, můžete na ně vložit odkaz. Jste-li autor hledající platformu, která by zveřejnila Vaši práci, můžete se obrátit na mě – rád vyjdu vstříc každému, kdo bude chtít projekt nějakým způsobem obohatit. Projekt můžete podpořit i navržením tématu na článek, odkázáním na zajímavou tuzemskou nebo zahraniční literaturu, archeologické nálezy a podobně.

V neposlední řadě můžete přispět také finančně, a to na bankovní účet 2500877748/2010Patreon nebo Paypal (ceskyreenactment@gmail.com).

Děkuji za Vaší přízeň.


The process of creating content of these pages takes up all my free time, so I will be glad for any form of support or promotion, that would give meaning to this project.

If you are creating your own website, you can insert a link on it. If you are a writer looking for a platform to publish your work, you can contact me – I will happily greet everyone who wants enrich the project in some way. You can support the project by suggesting a good topic for writing an article, by referencing to the interesting domestic or foreign literature, archaeological finds and so on.

Finally, you can send financial resources to IBAN CZ4920100000002500877748 (SWIFT code FIOBCZPPXXX), Paypal, or become the patron of the project on Patreon.com.

Thank you very much for your support!

2 Comments

 1. Dobrý den,
  chtěla jsem Vás požádat, jestli nemáte nějaký odkaz na článek či podklady k problematice týkající se péče o děti. Jedná se mi o péči o novorozeňata a pak i o starší děti, jelikož se nám narodí o prázdninách mimčo a žádný materiál, který by se týkal této problematiky se mi nepodařilo najít. Rádi bychom totiž s manželem chtěli alespoň na pár akcích, kterých se zúčastním, působit dobově i s mimčem a zároveň se mi to jeví i jako zajímavý námět na článek. Předem děkuji za jakoukoli odpověď Cahová

  • Vám také dobrý den, Marie!

   Nahlédl jsem do své databáze a zjistil jsem, že k problematice dětí toho mám žalostně málo (je možné, že ve velkých mnohografiích něco naleznete, viz zde). V tuto chvíli Vás mohu odkázat pouze na dvě cizojazyčné studie:

   Můžete se vydat do bezbřehých vod internetu a hledat na vlastní pěst, heslo “viking child / viking children” určitě něco vyhledá 🙂

   S dětmi je obecně ten problém, že písemné prameny se jim příliš nevěnují (i když z celého korpusu ság by se určitě dal vytvořit poměrně ucelený článek). Hmotné prameny zase příliš nevypovídají o jejich životě: když nalezneme hrob dítěte, tak musíme složitě interpretovat hrobovou výbavu. Uvnitř dětských hrobů se často nacházejí rolničky a předpokládá se, že ty měly nějakou ochrannou moc (+ sloužily k jasné lokalizaci dítěte :)). Nejsem odborník přes výchovu, osobně bych si na ucelený článek netroufl, pokud bych ho nekonzultoval s nějakým odborníkem. Pokud chcete, můžu Vám po mailu (ceskyreenactment@gmail.com) zodpovědět Vaše otázky a říct své osobní názory. Je to trochu složitější problematika, kterou se člověk musí prokousat, protože je třeba poskládat všechny nálezy a písemné památky, které máme k dispozici. A těch zdrojů neustále přibývá, kupříkladu teď v srpnu byl v Birce odkryt dřevěný mečík, s kterým si určitě nějaký chlapec hrál. Zároveň taky nesmíme zapomínat na to, že tehdy fungovaly přechodové rituály, děti byly posílány na vychování apod.

   Mládí je uspěchané“, praví jedno staroseverské přísloví 🙂

   Mějte se pěkně!

   David

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *