Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Dokument „Vikingové“

PDF

Tímto příspěvkem bych Vám chtěl prezentovat výsledek projektu, na kterém jsem se poslední rok podílel. Jedná se maturitní práci kolektivu Vojtěch Krunt-Kryštof Čížek-Albert Pospíšil (absolventi Střední průmyslové školy sdělovací techniky) – přibližně desetiminutový dokument o době vikinské.

Musím přiznat, že první půlrok byl poměrně akční, protože jsme navštívili vikinské festivaly Wolin a Rogar a pořizovali záběry. Tímto bych chtěl za natáčecí tým poděkovat občanskému sdružení Midgard. S týmem jsme se navzájem obohatili – týmu jsem se snažil poskytnout náhled do staroseverského světa, zatímco tým mi dovolil proniknout pod slupku natáčení. Přes drobné komplikace jsme byli schopni přesně před půl rokem uvolnit trailer.

Postprodukce se doháněla na poslední chvíli, protože termín odevzdání maturitních prací hořel. V červnu, když už měli kluci z týmu zdárně odmaturováno, zveřejnili následující video, kterým Vás bude provázet doktor Jiří Starý a já. Přiznávám, že to byla moje první zkušenost s kamerou, a v některých momentech je to dost znát. Proto Vás prosím o shovívavost.

Děkuji za komentáře Davida Šimečka, který měl k obsahu filmu dvě výhrady: soud (þing) výkonnou mocí nedisponoval a tafl se v současné islandštině vyslovuje [tavl].

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *