Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Družiny a bojová bratrstva

PDF

Co má společného výjev vlčího humanoida z roku 600, runový kámen vztyčený na padlého vojevůdce a ságy pojednávajících o bojových bratrstvech? To se dozvíte v mém článku, který vám tímto dávám k dispozici. Zabývám se v něm staroseverskými, pohanskými družinami a bratrstvy, ze kterých můžeme v pramenech spatřit pouze obrysy. Zájemce o křesťanské družiny, které již dodržovaly typickou dvorskou kulturu vrcholného středověku, odkazuji na Knihu o družině a Královské zrcadlo.

Chtěl bych dodat, že budu rád za všechny relevantní komentáře a připomínky. Brarstva, pokrevní bratrství, rituály a berserkové jsou dnes velice populární témata, ale názory v literatuře se mnohdy rozcházejí. Proto je potřeba brát článek s velkou rezervou.

Práci si můžete stáhnout prostřednictvím následujícího odkazu. Pevně věřím, že si čtení článku užijete. Pokud máte poznámku nebo dotaz, neváhejte mi napsat nebo se ozvat níže v komentářích. Pokud se Vám líbí obsah těchto stránek a chtěli byste podpořit jejich další fungování, podpořte, prosím, náš projekt na Patreonu nebo Paypalu.

10153821_782200205125776_6922417015866945861_n

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *