Letní škola “Viking Mythology and Religion”

1425793_10152019352726251_722825114_nRád bych Vás informoval o letní škole vikinské mytologie a náboženství, která se právě koná (od 16. do 31. července 2014) na univerzitě v dánském Århusu. Oficiální pozvánku můžete nalézt zde.

Zhruba čtyřicet studentů bakalářských a magisterských studií si během čtrnácti dní vyslechnou přednášky světových odborníků, mezi které patří Margaret Clunies Ross (Sydney), Judith Jesch (Nottingham), Steven A. Mitchell (Harvard), Jens Peter Schjødt (Århus), Luke John Murphy (Århus), Mathias Nordvig (Århus), Rolf Stavnem (Århus) a Jiří Starý (Praha), který vystoupí s příspěvkem o staroseverském osudu v mytologii a literatuře.

Pro studenty je připraven bohatý kulturní program, například plavba na lodi s vyprávěním o dějinách Århusu či návštěva vikinského festivalu v Moesgårdu. Hlavní náplní školy je však studium (program a doporučená literatura zde), které bude zakončeno zkouškou (nároky na studenty zde).

Pro potřeby studentů byly založeny také dvě skupiny na Facebooku (zde a zde). Ústav vikinských a staroseverských studií na Univerzitě v Århusu pořádá  podobné lepší školy každoročně a studenti si program nemohou vynachválit. Na druhou stranu je však pravda, že ne-studenty vyjde studium poměrně draho (řádově v tisících).

21. července 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

patreon - sponzoring

Rozvoj tohoto webu je mou prací na plný úvazek. Pokud se Vám tento projekt líbí a chtěli byste mne v jeho tvorbě podpořit, můžete se stát mým sponzorem prostřednictvím Patreonu.

The development of this site is my full-time job. If you like this project and would like to support me in its creation, you can become my Patreon sponsor.

KONTAKTUJTE MĚ! - CONTACT ME!

Máte-li jakýkoli dotaz, nabídku či připomínku, můžete mne jednoduše zkontaktovat skrze kontaktní formulář. Těším se na Vaše zprávy!

If you have any questions, offers or comments, you can simply contact me via the contact form. I look forward to your messages!