„Na jídlo vydatné nezapomeň“

Jsem nesmírně poctěn, že mám tu čest nabídnout Vám zbrusu novou studii Zdeňka Kubíka „Na jídlo vydatné nezapomeň“, která volně navazuje na můj článek „Jídlo v mysli starých Seveřanů“. Zdeňkova studie je momentálně nejobsáhlejší prací, která se v češtině zabývá vikinským stravováním a která kromě analytické části obsahuje kuchařku.

Pevně věřím, že jste si čtení tohoto dokumentu užijete. Pokud máte poznámku nebo dotaz, neváhejte mi napsat nebo se ozvat níže v komentářích. Pokud se Vám líbí obsah těchto stránek a chtěli byste podpořit jejich další fungování, podpořte, prosím, náš projekt na Patreonu nebo Paypalu. Dokument si můžete stáhnout prostřednictvím tohoto odkazu:

19. ledna 2016

2 komentáře: “„Na jídlo vydatné nezapomeň“”

  1. Zdravím, jen chci upozornit na chybu ve vašem jinak výborném článku.

    Píšete ” Moderní člověk potřebuje při běžném životě 5 – 6000 Kcal (při sportu potom minimálně o 1000 Kcal více), přičemž samozřejmě nelze srovnávat dnešní „práci“ s každodenní těžkou fyzickou prací na středověkých farmách; autor odhaduje, že dodaná energie by měla odpovídat přibližně 9000 Kcal pro udržení zdraví a kondice a zároveň zajišťovat obživu prací. ”

    Příjem Kcal normálního moderního jedince se pohybuje okolo 2000 Kcal. Kdyby tehdy snědli 9000 Kcal, tak se to rovná 35 hamburgrům z Mc Donalda denně. Píšete, že jejich denní příjem byl 1200 Kcal, což je docela normální hodnota i pro dnešního zdravě žijícího člověka. Možná jste si spletl Kcal s kj, které se pohybují okolo 7-9 000.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

patreon - sponzoring

Rozvoj tohoto webu je mou prací na plný úvazek. Pokud se Vám tento projekt líbí a chtěli byste mne v jeho tvorbě podpořit, můžete se stát mým sponzorem prostřednictvím Patreonu.

The development of this site is my full-time job. If you like this project and would like to support me in its creation, you can become my Patreon sponsor.

KONTAKTUJTE MĚ! - CONTACT ME!

Máte-li jakýkoli dotaz, nabídku či připomínku, můžete mne jednoduše zkontaktovat skrze kontaktní formulář. Těším se na Vaše zprávy!

If you have any questions, offers or comments, you can simply contact me via the contact form. I look forward to your messages!