Na sněmu: Studie rituálního prostoru

Nedávno se na mě obrátila kamarádka Markéta Chvalkovská s prosbou, zda bych mohl zveřejnit její zpracování přednášky “At the Assembly: Elite Rituals and the Creation of Ritual Space“, kterou roku 2014 pronesla Alexandra Sanmark v rámci Royal Scone Conference. Prosbě jsem s radostí vyhověl a překlad jsem s Markétou důkladně prodiskutoval.

Problematika sněmů je přes svou zajímavost spíše opomíjena. Vyžaduje složité skládání archeologických a literárních střípků. Jejich prostřednictvím se lze dobrat aspektů, které byly pro dobového člověka mimořádně důležité. V případě, že by Vás téma oslovilo a chtěli byste se mu věnovat, můžete se vyjádřit v komentářích, nebo můžete zkontaktovat Markétu:

https://www.facebook.com/marketa.chvalkovska
m.chvalkovska.09@aberdeen.ac.uk

Článek si můžete stáhnout či prohlédnout skrze tento odkaz:

Původní přednášku můžete zhlédnout zde:


Pevně věřím, že jste si čtení tohoto článku užili. Pokud máte poznámku nebo dotaz, neváhejte mi napsat nebo se ozvat níže v komentářích. Pokud se Vám líbí obsah těchto stránek a chtěli byste podpořit jejich další fungování, podpořte, prosím, náš projekt na Patreonu nebo Paypalu.

10. března 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

patreon - sponzoring

Rozvoj tohoto webu je mou prací na plný úvazek. Pokud se Vám tento projekt líbí a chtěli byste mne v jeho tvorbě podpořit, můžete se stát mým sponzorem prostřednictvím Patreonu.

The development of this site is my full-time job. If you like this project and would like to support me in its creation, you can become my Patreon sponsor.

KONTAKTUJTE MĚ! - CONTACT ME!

Máte-li jakýkoli dotaz, nabídku či připomínku, můžete mne jednoduše zkontaktovat skrze kontaktní formulář. Těším se na Vaše zprávy!

If you have any questions, offers or comments, you can simply contact me via the contact form. I look forward to your messages!