„Staroseverské“ přednášky

Čtenáře těchto stránek bych chtěl prostřednictvím tohoto seznamu informovat o nastávajících i proběhlých přednáškách o starém Severu.


17. 10. 2015 – Přednáška religionisty Jana Kozáka, který v rámci 2. ročníku festivalu Open Square vystoupí se svou přednáškou „Imaginární světy: Jiné světy v mýtech a legendách Vikingů“. Více informací se můžete dozvědět zde. Report zde.

Říjen 2015 – leden 2016 – V zimním semestru bude na FFUK (Celetná 20, místnost C212) přednesena řada přednášek v rámci předmětu „Everyday Life in Viking Age Scandinavia“, který vyučuje Markéta Ivánková. Přednášky budou probíhat každé úterý od 15:50 do 17:20 a jejich součástí budou i praktické ukázky. Více informací zjistíte v přiloženém sylabu.

14. 4. – 19. 4. 2015 – Vikinský blok na 50. ročníku festivalu AFO v Olomouci.

11. 4. 2015 – Přednáška Jiřího Starého o lživých ságách v rámci 14. Islandského dne. Více informací zde.

13. – 14. 11. 2014 – Konference „Popular Literature in the Ancient and Medieval World“, v rámci které zazní dvě přednášky o rodových a lživých ságách. Více informací se můžete dozvědět zde.

3. 11. 2014 – Přednáška Jiřího Starého o lživých ságách. Více informací zde. Záznam online.

18. 10. 2014 – Přednáška Jiřího Starého, předního českého badatele zabývající se staroseverskou kulturou, který v rámci přednáškové cyklu „J. R. R. Tolkien: doba, dílo, souvislosti – přednáškový cyklus u příležitosti 60. výročí vydání Pána prstenů“ vystoupil se svou přednáškou „Hadi a masky: J. R. R. Tolkien a staroseverská literatura“. Více informací se můžete dozvědět zde. Záznam online.

14. – 16. 10. 2014 – Přednášky Ásdís Egilsdóttir z Islandské univerzity o staroseverské svatosti, historiografie a hagiografie. Více informací o těchto přednáškách se můžete dozvědět zde.

6. října 2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

patreon - sponzoring

Rozvoj tohoto webu je mou prací na plný úvazek. Pokud se Vám tento projekt líbí a chtěli byste mne v jeho tvorbě podpořit, můžete se stát mým sponzorem prostřednictvím Patreonu.

The development of this site is my full-time job. If you like this project and would like to support me in its creation, you can become my Patreon sponsor.

KONTAKTUJTE MĚ! - CONTACT ME!

Máte-li jakýkoli dotaz, nabídku či připomínku, můžete mne jednoduše zkontaktovat skrze kontaktní formulář. Těším se na Vaše zprávy!

If you have any questions, offers or comments, you can simply contact me via the contact form. I look forward to your messages!