Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Půjčovna: vikinské ženské šaty

PDF

Plánujete nevšední svatbu v historickém duchu, tématickou photo session nebo byste chtěla vyzkoušet ženské oblečení doby vikinské? Nabízíme možnost zapůjčení kompletního a funkčního ženského oblečení, stylizovaného do skandinávského prostředí 10. století. Reprodukce je muzejní kvality.

Základem oděvu jsou nebarvené a nezdobené lněné šaty o výšce 137 cm, šířce 57 cm a délkou rukávu 53 cm. Šaty je možné u krku zapnout pomocí šňůrek. Pro chladnější období nabízíme i vlněnou alternativu s podobnými rozměry (délka 140 cm, šířka 45 cm, délka rukávu 54,5 cm). Dalším dílem oděvu je vlněná, ručně tkaná a přírodně barvená zástěra a celkové výšce 115 cm (výška měřena bez ramínek). Přední strana je v oblasti hrudi zdobena karetkovanou tkanicí a plisováním. Zdrojem pro rekonstrukci tohoto oděvu byl nález z dánské lokality Køstrup. Zástěru lze snadno spínat pomocí dvouplášťových oválných broží typu P51, které jsou charakteristické pro vikinský svět. Brože postrádají stříbrné a zlacené aplikace. Tyto oděvy jsou vyrobeny v univerzální velikosti a jako set je lze použít až po velikost L. Lněné šaty lze použít až po velikost XL.

Součástí je i šátek z bílého lnu, obdélného tvaru s velikosti 75×63 cm, hedvábnou čelenkou o celkové délce 95 cm, na kterou je našita karetkovaná tkanice ze stříbrného drátu a hedvábí (dle nálezu z Trondheimu). Váš vzhled doplník i nádherný stříbrný náhrdelník s vnitřním průměrem 13,7 cm.

Zástěru je možno přepásat textilním opaskem tkaným na karetkách z vlněné příze. Jeho délka je 115 cm (měřeno bez třásní), šíře 2 cm. Na opasku visí železný nůž o celkové délce 21 cm, s jednoduchou nezdobenou rukojetí a koženou pochvou.

Kostým doplňuje nízká kotníková obuv se dvěma knoflíčky podle nálezu z Yorku. Nabízíme je ve dvou velikostech: 39 (25 cm) a 43 (27,5 cm). Nabízený kostým nezahrnuje spodní prádlo a ponožky (doporučujeme vlastní vlněné). Součástí není ani nádobí a jiné doplňky, které můžeme po domluvě poskytnout.

Abychom se vyhnuli případnému poškození, prosíme, kostým po použití neperte. Kostým je možné osobně vyzkoušet v Praze či Slaném.


Výše zálohy: 10000 Kč

Cena za vypůjčení na 3 dny: 2000 Kč

Při vypůjčení je třeba uzavřít smlouvu o půjčovném.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *