Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Řemeslníci #6

PDF

Vítám Vás u šestého dílu série Řemeslníci. Tentokrát bych ráda představila velmi zručnou reenactorku Beatu Sigridsdotter. Na scéně historické rekonstrukce není žádným nováčkem, od roku 2009 je členkou SCA Kingdom of Drachenwald a od roku 2016 také Medium Aveum Hollence.


Welcome to the sixth part of the Craftsmen series. This time I would like to introduce a very skilled reenactor Beata Sigridsdotter. She has been involved in reenactment for quite some time. She is a member of the SCA Kingdom of Drachenwald since 2009 and Medium Aveum Hollence since 2016.

Beata patří mezi světovou špičku, pokud jde o výrobu replik drátěných předmětů. Některé její repliky byly vystaveny v muzeích, vyráběla například stříbrné dekorace z hrobu 581 z Birky pro muzeum v Birce a podílela se rovněž na projektu vlněné inlaye podle nálezu z Masku pro Finské národní muzeum.


Beata is one of the world’s leaders in the production of replicas of wire objects. Some of her replicas were displayed in museums, for example her silver decorations based on finds from Bj 581 from Birka are placed in Birka Museum and she was one of the makers when Finnish National Museum made the reconstruction of the Masku woolen inlay.

Stříbrné dekorace z hrobu 581 z Birky.


Silver decorations based on finds from Bj 581 from Birka.

Beata o sobě říká následující: „Ráda dělám věci, které přede mnou nedělal nikdo jiný. Umím docela dobře odhadnout, jak je věc vyrobená, aniž bych potřebovala vidět nějaký návod a ráda pomáhám ostatním s podobnými projekty, se kterými jim mohu pomoct a poradit.


She says the following: “I usually like to do things others have not done. I am quite good at figuring out how things are made without instructions and I like to help others to do similar things later when I can teach and help them.”

Ozdoba hlavy “sykerö” pro karelský oděv z doby železné; vyrobená ze stříbrného drátu.


“Sykerö” head decoration for the Carelian Finnish Iron age dress; made out of silver wire.

Drátěné oplétání okrajů látky (Ösenstitch).


Ösenstitch on edges; silver wire.

Vlněný inlay zdobený zlacenou kůží. Vyrobeno podle nálezu z Masku.


Woolen inlay decorated with gilded leather. Made according to the find from Masku.

Naneštěstí pro potenciální zákazníky Beata své výrobky málokdy prodává a nemá online obchod. Jediný způsob, jak ji lze kontaktovat, je přes její facebookový profil.


Unfortunately for potential buyers, Beata does not sell her craft too often nor has an online store. The only way she can be contacted is through her Facebook account.

Pevně věřím, že jste si čtení tohoto článku užili. Pokud máte poznámku nebo dotaz, neváhejte mi napsat nebo se ozvat níže v komentářích. Pokud se Vám líbí obsah těchto stránek a chtěli byste podpořit jejich další fungování, podpořte, prosím, náš projekt na Patreonu nebo Paypalu.


I hope you liked reading this article. If you have any question or remark, please contact me or leave a comment below. If you want to learn more and support my work, please, fund my project on Patreon or Paypal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *