Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Výroba provazů od 800 do 1500 n. l.

PDF

Představujeme Vám Erika Brinkman (erik.brinkman.834@gmail.com), šikovného švédského řemeslníka s vášní pro zachování tradičních technik. Během uplynulých 20 let se Erik zdokonaloval v různých řemeslech, ale teprve v roce 2016 objevil historickou rekonstrukci, která ho naprosto uchvátila. Jak Erik stále více pronikal do světa historických řemesel, začalo ho zajímat umění výroby provazů. To, co začalo jako hledání provazů na stan, se rychle proměnilo v fascinaci historií a komplexity tohoto řemesla.

Erika zaujalo to, jak se v minulosti vyráběly provazy z rostlinných vláken pomocí jednoduchých, ale velice efektivních metod. Odlišnost těchto starobylých provazů od moderních mu učarovala. Proto Erik začal pátrat po zapomenutých znalostech a dovednostech, které provázely tuto dávnou řemeslnou tradici.

I když Erik pracuje během týdne jako konzultant v automobilovém průmyslu, o víkendech se ponořuje do světa provazů, experimentuje s různými materiály, zdokonaluje své techniky a studuje historické prameny. Připojte se k Erikovi na cestě poznání výroby provazů a stáhněte si nebo si prohlédněte jeho úžasnou, 42 stran dlouhou publikaci pomocí kliknutí na obrázek níže.


Pevně věřím, že jste si čtení tohoto článku užili. Pokud máte poznámku nebo dotaz, neváhejte mi napsat nebo se ozvat níže v komentářích. Pokud se Vám líbí obsah těchto stránek a chtěli byste podpořit jejich další fungování, podpořte, prosím, náš projekt na PatreonuBuymeacoffee nebo Paypalu.

2 Responses

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *