Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Zahrady a zemědělské nástroje doby vikinské

PDF

Představujeme Vám Johannese Weinbachera (joschweinbacher@gmx.at), kvalitního rakouského reenactora ze skupiny Mannschaft der Ormrinn Brands, který se dlouhodobě věnuje znázornění raně středověkých řemesel. Jeden z projektů, který dotáhl do dokonalosti, je rekonstrukce života skandinávského farmáře. Johannes upozorňuje, že rekonstrukce se běžně soustřeďuje na elitu a boj, ale zemědělské aktivity zůstávají takřka opomenuty. V minulosti šlo přitom o nedílnou a běžnou součást každodennosti. Johannes se ve svém snažení dostal tak daleko, že si založil vlastní historickou zahradu a pole, na kterých pěstuje původní plodiny a sklízí je věrnými rekonstrukcemi dobových nástrojů.

Níže přikládáme dvacetistránkovou brožuru, v níž přináší rychlokurz historického farmaření a prezentaci potřebných nástrojů. Práce je v angličtině a je určena pro reenactory a další zájemce o praktickou každodennost v historii. Doufáme, že se Vám brožura bude líbit a inspiruje Vás. Otevřít či stáhnout si ji můžeme pomocí kliknutí na obrázek níže.


Pevně věřím, že jste si čtení tohoto článku užili. Pokud máte poznámku nebo dotaz, neváhejte mi napsat nebo se ozvat níže v komentářích. Pokud se Vám líbí obsah těchto stránek a chtěli byste podpořit jejich další fungování, podpořte, prosím, náš projekt na PatreonuBuymeacoffee nebo Paypalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *