Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

„Ze zlatníkova úhlu pohledu“

PDF

Řemeslně nadaným čtenářům těchto stránek bych chtěl předložit překlad článku Iris Aufderhaarové „From the goldsmith’s point of view : Gilding on metals during the first millennium AD – techniques and their development in the Germanic area“. Tento článek pojednává o germánských zlatících technikách používaných v prvním tisíciletí našeho letopočtu. Okrajově se dotýká také vikinské Skandinávie, přičemž udává, že u vikinských šperků se používalo plátkové zlacení a zlacení v ohni.

Nad překladem jsem strávil opravdu mnoho času, ale rozhodně netvrdím, že je dokonalý. Je možné, že obsahuje chyby, a to jak po stránce stylistické, tak po stránce obsahové. Na druhou stranu se domnívám, že překlad je čitelný a zájemcům o téma předá relevantní informace. Pokud by někdo objevil gramatickou či obsahovou chybu, nechť, prosím, zanechá vzkaz v komentářích.

Článek si může prohlédnout nebo stáhnout prostřednictvím tohoto odkazu:


Pevně věřím, že jste si čtení tohoto článku užili. Pokud máte poznámku nebo dotaz, neváhejte mi napsat nebo se ozvat níže v komentářích. Pokud se Vám líbí obsah těchto stránek a chtěli byste podpořit jejich další fungování, podpořte, prosím, náš projekt na Patreonu nebo Paypalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *